Preventie tips ongedeirte in de veehouderij
Hier enkele tips voor ongedierte preventie tips voor de veehouderij en intensieve veeteelt om overlast van ongedierte aanzienlijk kan beperken. De meeste bedrijven die zich bezighouden met intensieve veeteelt hebben overlast van ratten en muizen. De manier van weken en de ligging van het bedrijf brengt dat met zich mee. Een belangrijk onderdeel van bedrijfsvoering is daarom ongediertepreventie.
- Ongedierte preventie is altijd beter dan bestrijden en bovendien goedkoper u kunt hierbij denken aan wat voor schade ongedierte kan aanbrengen.
- Gaten en kieren in muren afdichten. Muizen hebben genoeg aan een halve cm.
- Op de buitenmuur een gladde strook monteren. Ratten en muizen zijn zeer goede klimmers. Ze hebben op een gladde strook geen houvast op een ruwe muur wel
- Buitenmuren vrij houden van opslag. Ter voorkomen van nest gelegenheid van ratten en muizen.
- Zorg ervoor dat er geen begroeiing tegen de buitenmuren groeit
- Alle toegangsdeuren moeten goed kunnen worden afgesloten
- Rondom de stal een verharde strook van 2 meter en vrij houden van obstakels
- Voederresten direct opruimen
- Voederbakken van dieren regelmatig reinigen
- Dierenverblijven regelmatig reinigen
- Leidingen van doorvoeren en goten dichtmaken met speciaal voor materiaal wat daarvoor is bestemt
- In de schuur zo min mogelijk spullen tegen de muur plaatsen
- Geen spullen op elkaar laten liggen
- Voorzieningen maken voor roofvogels zodat deze muizen en ratten buiten kunnen vangen
- Horren en hordeuren plaatsen
- Vuilnis niet open en bloot laten staan
- Containers dienen helemaal afgesloten te worden
- Geen etensresten buiten uitstrooien
- Ventilatie roosters afsluiten met fijnmazig gaas
- Alle leidingen die naar het riool gaan afsluiten met roosters
- Dichtmaken van holle ruimtes
- Op afvoerputjes roosters plaatsen
- Afdichten van spouwisolatie met metalen schuursponzen
- De riolering onderhouden
Als u bovengenoemde tips toepast op uw bedrijf dan zullen uw ongedierte problemen in de toekomst aanzienlijk beperken en beheersbaar zijn.
Weening Services is in bezit van het keurmerk KPMP-IPM beheersen van rattenpopulaties om gebouwen en voedselopslagen. Wij leggen de nadruk op wering, advies regelmatige inspecties om vroegtijdig te signaleren en verdere problemen te voorkomen.